Tu dr Bartek Kulczyński
Refluks — paląca przeszkoda na drodze do pełni zdrowia

Teraz, dzięki mojemu nowemu poradnikowi, uwolnisz się od refluksu i zgagi – nawet jeśli dotąd nic Ci nie pomagało, nawet jeśli Twój przypadek wydaje się beznadziejny, nawet jeśli z refluksem i zgagą zmagasz się od lat. To dlatego, że dzięki temu poradnikowi usuniesz prawdziwe przyczyny choroby.

Uwolnij się od choroby refluksowej przełyku
Sprawdź w 30 sekund, czy ten poradnik jest dla Ciebie…

✔ Jeśli cierpisz już na refluks i chcesz się od niego uwolnić – ten poradnik jest dla Ciebie. Pomoże Ci usunąć prawdziwe przyczyny tej choroby i przywrócić przyjemność z jedzenia.

✔ Jeśli nie cierpisz na refluks i chcesz, by tak zostało – ten poradnik jest dla Ciebie. Zabezpieczy Cię przed chorobą. Bo gram zapobiegania jest wart więcej niż kilogram leczenia.

UWAGA! Fakt, że nie masz objawów (np. zgagi), nie znaczy, że refluks Cię nie dotyczy. Może on ukrywać się pod maską laryngologiczną. Wtedy np. masz kaszel lub chrypkę i nawet lekarz nie wie dlaczego. Szukasz różnej pomocy, tymczasem to choroba refluksowa. Nie czekaj, aż dojdą poważne objawy, korzystaj z pomocy, jaką niesie ten poradnik.

✔ Jeśli refluks ma ktoś z Twojej rodziny i pragniesz mu pomóc – to możesz zaskoczyć bliską Ci osobę i podarować jej ten poradnik. Dzieci, rodzeństwo, rodziców lub dziadków. Kupując masz do tego prawo.

✔ Jeśli masz objawy takie jak zgaga, ulewanie, ból, pieczenie i dyskomfort w klatce, puste odbijania, nudności, spływanie wydzieliny po ścianie gardła, trudności w połykaniu i uczucie guli w gardle, przewlekły kaszel i chrypka, uczucie suchości w jamie ustnej, alergie, wzdęcia – ten poradnik pomoże Ci złagodzić lub usunąć te objawy i cieszyć się komfortem. Objawy te wynikają również z refluksu nienadżerkowego.

Jeśli cenisz sobie moją darmową pracę na YouTube i poprzez Poranny Dziennik Zdrowia, czyli darmowy newsletter, to zakup będzie zarazem formą wsparcia mnie. Nie mam Patronite, gdyż jeśli już, wolę otrzymać wsparcie za konkretną, praktyczną pomoc, taką jak ten poradnik.

Wystarczy „zakwasić” żołądek octem i refluks mija?

Gdyby to było tak proste, do głowy by mi nie przyszło, by zakasać rękawy i poświęcić kilka miesięcy pracy na napisanie tego poradnika.

Nie róbmy z Everestu kretowiska. Choroba refluksowa przełyku jest prawdziwym Everestem. Ocet jabłkowy, choć prozdrowotny, może tylko małej części osób z refluksem pomóc doraźnie. Wyjaśnię dlaczego…

Umownie są dwie postacie refluksu: kwaśny i niekwaśny. Przy tym drugim rozcieńczony ocet jabłkowy może być pomocny doraźnie, lecz znacznie częściej dolega ludziom pierwsza postać refluksu, czyli refluks kwaśny. W jego przypadku – a najpewniej ten Ci dolega – nie licz na ocet jabłkowy. Refluks kwaśny to Everest i aby go pokonać, nie starczy jedna prosta zmiana. Konieczny jest cały ekwipunek zmian.

Ponadto sprawa pH w żołądku jest poboczna – wbrew temu, co się w ostatnim czasie pisze i mówi. Dziś już wiemy na pewno, że znakomita większość przypadków refluksu potocznie określanym niekwaśnym jest z definicji refluksem „mniej kwaśnym” – wciąż jednak kwaśnym!

Ba! Nie trzeba mieć „niedokwaszonego żołądka”, aby doświadczać tzw. niekwaśnego refluksu. Większość niekwaśnego lub mniej kwaśnego refluksu czy po prostu refluksu w rzeczywistości pojawia się, kiedy pH żołądka jest kwaśne. Nie tu więc leży problem. Wobec tego, jeśli ty też nabrałeś przekonania, że walka z refluksem to sprawa „zakwaszania żołądka”, bo wynika z jego „niedokwaszenia”, czyli wysokiego pH, to wiedz, że nie tędy droga do rozwiązania. Kluczem do uwolnienia się od refluksu i zgagi oraz odzyskania komfortu trawiennego jest usunięcie prawdziwych przyczyn choroby. Mój poradnik pokaże Ci, jak to zrobić.

PRZED

PO

Przykłady, czego dowiesz się z tego poradnika…

Poznasz wiele praktycznych wskazówek. Oto niektóre z nich:

✅ Niemiecki preparat stosowany w Europie (dostępny w polskich aptekach bez recepty) do leczenia niestrawności i poprawy trawienia. Jest on płynną mieszankę ziołową pomocną przy refluksie. Str.180

✅ Probiotyki na ratunek! Naukowcy wytypowali 8 szczepów bakterii, które najskuteczniej pomagają osobom z refluksem. Str.120-122

✅ Pełna lista pokarmów, które obniżają ciśnienie w dolnym zwieraczu przełyku, co wzmaga objawy choroby. Str.103

✅ Naukowcy zrobili badanie. Podawali tylko 3 mg tego naturalnego składnika przed snem osobom z refluksem. Po 4 tygodniach zniknęły objawy zgagi u 57% osób badanych. A po 8 tygodniach korzystny efekt odnotowano u wszystkich osób badanych. Co to za składnik? Str.95

✅ Składniki diety, które najbardziej luzują barierę antyrefluksową i powoduje zgagę u refluksowców? Str.151

✅ Nadwaga i otyłość to główne przyczyny refluksu. 12 skutecznych sposobów, jak schudnąć i pozbyć się choroby. Str.37-57

✅ 1 absolutnie najgorszy rodzaj produktów dla osób cierpiących na refluks. Str.144

✅ „Nabawię się przez ciebie wrzodów żołądka” (i refluksu). Mówi się tak nie z przypadku. To prawda! Złość, nerwy, rozdrażnienie, chowanie urazy, agresja – naprawdę mogą prowadzić do zgagi. Jeśli z poradnika wyciągniesz tylko jedną rzecz, zajrzyj na str.71 – wymieniam książki nieżyjącego już psychologa i praktyka, który opracował chyba najlepsze podejście do dogadywania się z ludźmi, do życia z nimi w zgodzie, do rozwiązywania konfliktów w małżeństwie, rodzinie. Potrafił pogodzić małżeństwa, które żyły w różnych konfliktach przez dekady, i zajmowało mu to 20 minut. Brzmi mało wiarygodnie. A jednak. Str.71

✅ Przewlekły stres się lekceważy, a niszczy on układ pokarmowy, bo ciało i umysł są połączone.18 prostych, szybkich i skutecznych metod, jak żyć bez stresu. Str.59-80

✅ Nocne objawy refluksu, które nie dają spać? Zmień pozycję! Oto dokładny opis pozycji podczas snu (na podstawie badania). Str.83

✅ Co robić, kiedy absolutnie nic zdaje się nie pomagać? Str.144

✅ Nie wiesz, co jeść, żeby nie piekło, nie bolało, nie było wzdęć i innych uciążliwych objawów? Pełna lista produktów dozwolonych oraz takich, które niemal gwarantują dyskomfort. Str.103-113

✅ Dieta keto w refluksie, co musisz o niej wiedzieć. Str.153

✅ Protokół, dzięki któremu namierzysz produkty spożywcze, które w największym stopniu powodują zgagę i inne objawy. Str.114-118

✅ Fitoterapia choroby refluksowej – 6 ziół (i przepisy, jak je zrobić), aby chronić błony śluzowe i wspomóc leczenie refluksu. Str.125-131

✅ Jeśli stosujesz okresowo leki IPP, koniecznie włącz suplementację tych składników odżywczych. Str.181

…i wiele więcej na 182 stronach.

Czym grozi lekceważenie refluksu (także ukrytego)?

Powikłania są poważne. Lekceważona choroba refluksowa przełyku zwiększa ryzyko takich stanów chorobowych jak…

Astma i zwłóknienie płuc – przez to Twój organizm nie dostaje wystarczająco życiodajnego tlenu. Wykorzystaj wskazówki z poradnika, aby obniżyć ryzyko wystąpienia tego problemu.

Nadżerki i owrzodzenia przełyku – przez to mogą pojawić się krwawienia, perforacja (przebicie) przełyku i jego zwężenie, co z kolei następczo może spowodować problemy z przełykaniem pokarmu. A długotrwałe nadżerki i owrzodzenia zwiększają ryzyko raka przełyku. Reagując odpowiednio wcześnie i wprowadzając w życie wskazówki z tego poradnika, można uniknąć wymienionych powikłań.

Zapalenie przełyku, krtani, gardła i zatok – przez to możesz mieć problemy z oddychaniem, chrypkę, kaszel i kłopoty z głosem. Może też dojść do zwężenia dróg oddechowych i niedotlenienia organizmu. A w przypadku nieleczonego zapalenia zatok bakterie mogą przedostać się do innych części ciała, powodując infekcje. Już wprowadzenie kilku rad z pierwszej połowy poradnika zmniejszy ryzyko omówionych powikłań.

Nawracające zapalenie ucha środkowego – przez to możliwe jest uszkodzenie błony bębenkowej, trwałe zaburzenia słuchu i problemy z równowagą. Szczególnie wskazówki z drugiej części poradnika pomogą zapobiec nasilaniu refluksu i zmniejszyć ryzyko opisanych problemów.

Uszkodzenia szkliwa zębów, zapalenie dziąseł – przez to mogą wystąpić przykre doznania podczas jedzenia (jak np. nadwrażliwość zębów), a także paradontoza prowadząca do utraty tkanki przyzębia, a w efekcie do utraty zębów. Jednak zły stan zębów to nie tylko problem estetyczny. Chore zęby zwiększają też np. ryzyko chorób serca. Dzięki wskazówkom z poradnika, zwłaszcza z drugiej jego części, skutecznie wyciszysz objawy refluksu (usuwając jego przyczyny), a co za tym idzie opisane powikłania.

Przełyk Barretta, gruczolakorak przełyku – przez to błona śluzowa przełyku ulega zmianie, przypominając błonę śluzową jelita cienkiego. Może to prowadzić do zmiany przedrakowej, zwaną dysplazją. Ta zaś do rozwoju raka przełyku (nowotworu złośliwego). Powstrzymując chorobę refluksową odpowiednio wcześnie dzięki radom z poradnika, zmniejsza się ryzyko opisanych powikłań.

(Jeśli pojawią się trudności z zamówieniem, spróbuj ponownie później. Z uwagi na popularność, czasami serwer się zatyka).

dr Bartek Kulczyński | Better Health Media sp. z o.o.

Polityka prywatności | Regulamin sprzedaży

kontakt@drbartek.pl | Telefon do biura: 536 103 002 (asystent Grzegorz)